O firmie

Gazeta Bankowa, 01.01.2014

Mieliście nosa… Tak o nagrodzie Hit Roku 2011 dla Instytucji Finansowych powiedział Jan Szymanowski, wiceprezes zarządu firmy Bonair SA.

[…] Nagroda Hit Roku 2011 dla Instytucji Finansowych i rekomendacja, jaką uzyskał system wyceny aktywów - AVS, była dla nas bardzo pozytywnym impulsem. Mieliście nosa. W tej chwili z tego systemu korzysta ponad  połowa  firm na rynku, i jest to ponad 50 proc. udziału w rynku pod względem liczby wdrożeń, jak i ponad 50 proc. pod względem wartości tego rynku. Z jednej strony bardzo mnie to cieszy, bo mamy wśród swoich klientów największego agenta i największy fundusz, ale z drugiej strony to trochę mnie to martwi, bo uzyskanie dalszego wzrostu jest mocno ograniczone. Teraz bardzo intensywnie myślimy o ekspansji za granicą. W aplikacjach takich jak AVS nigdy nie można powiedzieć, że są one ostatecznie skończone i sprawa jest zamknięta. Ciągle wprowadzane są zmiany. Pod tym względem wiele inspiracji dają nam klienci, co pozwala nam na nieustanne rozwijanie tego produktu. […]


 Więcej na temat systemu do wyceny aktywów (AVS) autorstwa Bonair, który został laureatem konkursu technologicznego Gazety Bankowej, można przeczytać w artykule pt. „System wyceny aktywów” zamieszczonym w styczniowym numerze miesięcznika.