O firmie

Puls Biznesu, 29.10.2014

W Pulsie Biznesu można przeczytać artykuł o różnych modelach użytkowania systemów ERP, zwierający wypowiedzi Daniela Olejniczaka, Wiceprezesa Zarządu Bonair SA, na temat wykorzystania ERP w technologii SaaS i IaaS, chmury prywatnej oraz bezpieczeństwa systemów w modelu usługowym. Zachęcamy do lektury!

[…] Mniejsze firmy wybierają głównie technologię SaaS (software as a service), czyli soft dostarczany przez internet. – To szczególnie wygodny sposób zakupu oprogramowania. Oznacza zmniejszenie nakładów inwestycyjnych na licencje, a w połączeniu z modelem laaS, czyli infrastrukturą jaką usługa, daje elastyczną platformę tzw. chmury prywatnej, oferującą dostosowaną do aktualnych potrzeb klienta liczbę stanowisk i moc obliczeniową - wyjaśnia Daniel Olejniczak, wiceprezes spółki Bonair.

Jeszcze kilka lat temu obawy o bezpieczeństwo danych zniechęcały mniejsze firmy do kupowania IT w formie usługi. Wygląda jednak na to, że kampanie edukacyjne prowadzone przez dostawców technologii zrobiły swoje. – Systemy ERP w modelu usługowym są coraz istotniejszą alternatywą dla tradycyjnej formuły dostawy tych narzędzi - on-premise. Wynika to zarówno z determinacji w promowaniu rozwiązań w chmurze przez producentów, jak i z gotowości klientów do przechowywania strategicznych danych poza ich siedzibą. […]

Cały artykuł zatytułowany „W firmie musi być system” można przeczytać w Pulsie Biznesu z 29 października.